Gastrit

Gastrit

Gastrit, yaş sınırlamasına bakmaksızın herkes de görülebilen bir hastalıktır ve midenin iç kısmında (yüzeyde) yer alan mukoza tabakasının iltihaplanması sonucunda görülür. Çoğunlukla erişkin kişiler görülen gastrit, pek çok kişinin ortak hastalığı durumuna gelmiştir. Gastrit sorunun kişiler de ilk belirtisi açık olarak midede şişlik, karın bölgesinde ağrı, bulantı ve kusma ile başlayıp devamında gerginlik durumu ile kendini belli etmektedir.

Ancak belirtiler herkes de aynı şekilde görülmeyebilir. Yemeklerin arkasından ortaya çıkan bir bulantı ve yemekten tiksinme gibi durumlarda gastrit sorunu olan kişilerin ortak şikâyetleri arasında yer alır.

Gastrit çok yaygın bir hastalıktır ama ülsere göre daha yüzeysel hasarı olmaktadır. Ancak önlem alınmamış ve ilerlemiş gastrit zamanla derinlemesine kadar inip kanser veya ülser hastalığının oluşmasına yol açabilir. Genel olarak bakteriyel enfeksiyon sonucunda oluşan gastrit, düzenli ve kontrol altında alınan antibiyotik ile düzelebilir. Gastritin oluşum nedenlerinden biri olan helicobakter pylori virüsü, kişilerin vücuduna girdiği andan itibaren gastrit oluşumuna zemin hazırlayıp ileri de ciddi tehlikelere yol açabilir. Aynı zamanda hiç bir belirti vermeksizin gelişebilen gastrit, günümüzde her iki kişiden birinin sorunu haline gelmiştir.

Gastrit Nedenleri

Hastalığın oluşmasına yol açan en büyük etken kronik pylori adı verilen bir enfeksiyondur. Çoğunlukla gelişmekte olan ülkeler de daha çok görülen bu bakteri gastrit hastalığının oluşmasına yol açmaktadır.

Çevresel etkenler, beslenme ve yaşam tarzı hastalığın gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Özellikle düzensiz beslenen, sigara tüketen, abur cubur besinler ile beslenen ve fazla alkol içen kişiler de gastrit hastalığı diğer kişilere oranla daha sık görülmektedir. Bilhassa çok sigara içen ve sigaranın yanında asitli içecek içen kişilerde mide asidi fazlalaşıp yoğunlaşır ve bu asit de zamanla gastrit oluşumuna yol açar. Yaşam tarzında stres olan ve panik sorunu yaşayan kişilerde gastrit hastalığı daha sık görülmektedir. Stres pek çok hastalığının ana sebebi olduğu gibi gastrit hastalığının nedenleri arasında da bulunmaktadır. Düzenli ve sağlıklı beslenme, stresten uzak bir yaşam ve egzersiz hastalığı bir nebze uzaklaştıracaktır.

Gastrit Belirtileri

Gastrit hastalığın da diğer hastalıklar da olduğu gibi birden fazla belirti görülebilir. Bu belirtiler arasında en fazla görüleni ise hazımsızlık şikâyeti ve mide ağrısıdır. Ancak sadece bu iki belirti bile hastalığın kişiler de var olduğuna yetebilir. Eğer yetersiz geliyor ise kişiler karın ağrısı, iştahsızlık, yemekten tiksinti ve mide bulantısı olup olmadığına bakılır. Çoğunlukla gastrit şikâyeti ile hastaneye gelen hastalar da mide bulantısı, ağza gelen acı su ve kusma gibi belirtiler olduğu müzmin bir şekilde ifade edilmiştir. Lakin her kişinin gastrit belirtisi aynı şekilde olmayıp hastalığın ilerlemesi veya hastalığın kişiler de yeni oluşmaya başlaması ile belirtiler de farklılık gösterebilir. Kişilerde alkol alımı ve fazla aspirin içmesi sonucunda görülen mide ağrısı bir gastrit belirtisi olmaya bilir. Gün içerisinde tüketilen sağlıksız gıdalar ve asitli içecekler mide bulantısı, kusma, mide ağrısı ve hazımsızlık sorununa yol açabilmektedir. Böyle durumda ara, ara görülen bu belirtiler eğer bir haftada 3 defa görülmeye başlamış ise kronik bir gastritin belirtisi olabilmektedir. Akut olan bir gastrit hastalığınız var ise daha az belirti verebilir veya hiç belirti vermeksizin bölgede gelişebilir.

Gastrit Tanısı

Hastalığın tanısı için ilk olarak gastroenterolog uzmanına veya dâhile uzmanına görülmeniz yeterli olacaktır. Hastalığın tanısını koyabilmek için uzman doktor için muayene de hastalığın hikâyesini dinlemesi yeterli olabilir. İlk muayene de hastalığın tanısı koyulmamış ise endoskopi tekniğine başvurulabilir. Ancak Endoskopi çoğunlukla 40 yaşı üstü kişiler de tercih edilmektedir. Gençler de görülen gastrit sorunu ilk muayene de anlaşılıp ilaç tedavisine başlanılıp ilaç verilir ve mide de yer alan ve gastrit sorununun oluşmasına neden olan asitler azaltılmaya çalışılır.

Gastrit Tedavisi

Gastrit tedavisine geçilmeden önce hastalığın oluşum nedenine bakılır. Eğer hastalığın oluşumuna mide asitleri yol açıyor ise mide de bulunan asitleri gidermek için kişiye öncelikle ilaç verilir. Verilen bu ilaç ile mide asidi giderilmeye çalışır. Eğer gastrit oluşumuna H. pylori adı verilen bir bakteri yol açıyor ise kişiye en az 2 tane farklı antibiyotik takviyesi ve sadece iki hafta kullanılması gereken ilaç önerilir. Gastrit sorunu olan kişinin eğer kullandığı aspirin ve anti romatizmal ilaçlar var ise kişilerin bu ilaçları bırakması gerekir veya kullanım gerekliliği tekrar gözden geçirebilir.

Gastrite Ne İyi Gelir?

  • Her gün bir çay bardağı kadar pirinç lapası yemek gastrit sorununa iyi gelmektedir. Bunun için yarım çay bardağı pirinci suda iyice yıkadıktan sonra bir su bardağı su ile haşlayıp lapa haline getirin ve tuz ilave etmeksizin ılık olarak tüketin.
  • 2 tatlı kaşığı kadife çiçeğini her gün tüketilmelidir. Mideye iyi gelen bu bitki gastrite oldukça iyi gelmektedir. Kadife çiçeğini çiğ olarak sabah veya akşam saat fark etmeksizin tüketebilirsiniz.
  • Peynir altı suyundan bir fincan kadar sabahları kahvaltıdan sonra veya gastrit belirtileriniz oluşmaya başladığında içebilirsiniz. Ayrıca bol, bol ılık su içmekte fayda etmektedir.
  • Brüksel lahanası, kuşkonmaz, ıspanak, brokoli ve lahana hastalığın olduğu zamanlarda ister yemek olarak isterseniz haşlayıp sade olarak yemeniz gerekir. Koyu yeşil yapraklı sebzeler de hastalığın tedavisinde oldukça faydalıdır. Aynı zamanda mideye iyi gelen bu sebzeler genel sağlık içinde çok yararlıdır.
  • Bal (petekli), bu doğal besin gastrit hastalığının oluşumu engelleme de oldukça etkilere sahiptir ve her gün aç ya da tok karnına bir tatlı kaşığından biraz daha fazlasını tüketmek gerekir.
  • Hindistan cevizi suyundan günde bir çay bardağı içilmesi fayda sağlayacaktır. Özellikle ateş düşürücü özelliği olan ve sağlık için de pek çok faydası olan Hindistan cevizi suyu mide ağrısına gelir ve yanma hissini azaltır.

Gastrit Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

88 Yorum Yapılmış "Gastrit"
Mide Ve Bağırsak Sorunumu Sadece Karbonat İyi Geliyor. Siskinligim Gidiyor Ve Gaz Sorunum Ortadan Kaldiriyor. ;) Cay Kasiginin Yarisini İlik Suda Eritip İciyorum.
Ahmet . 2014-03-24 / 4,5
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben 14 Yıldan Beri Çekiyorum Gastriti.4 Kere Endoskopi Yaptırdım Kronik Gastrit Cikiyo.bir Haftadır Yine Başladı Ağrılarım Delircem Artık Bişey Fayda Etmiyo Yemek Yemeyi Özledim.
Ayse . 2018-07-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Selam Arkadaşlar Midem Çok Rahatsızdı Endoskopi Patoloji Sonucu Meteblazi Ve Kronik Gastrit Çıktı Mide Hizamdan Hacamat Yaptırdım Çok Rahatladım Tavsiye Ederim
Emel Rat . 2018-07-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Mide Endoskopisi Yaptırdım İltıhaplanma Varmış Hangi İlacı Kullanmalıym
Hamdi İnal . 2018-06-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Selam Arkadaslar Ben 6 Aydır Mide Problemi Taşıyorum Mide Korucularla Yemek Yiyebiliyorum Mikrop Bide Kronik Gastrit Varmış Antyobiytik Kullandım Biraz Rahatladım Ama Her Yemeği Yiyemiyorum Şifa Niyetine Kullandıklarının Hesabı Yok Ama Nafile Şunu Anladım Çok Sitires Ve Yemeklere Çok Dikkat Ediyorum Birz Dikkatsiz Yemek Yediğim Zaman Sanki Midem Sırtımdan Çıkacak Gibi Oluyor Inanın Dengem Bozuldu Ama Şükretmek Lazım Yada Bu Sorunla Yaşamaya Alışmak Lazım Allah Acil Şifalar Versin
Ali Taylan . 2018-02-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Dinçer Kardeş Veya Abi. Bendede 4 Yıldır Bar 22 Yaşındayım. Yiyecek Olarak Baharatlı Yağlı Kızartma Vs. Bulgur .turşu Gazlı İçecekler Meyve Suları.çayı Az İç Aç Karnına Asla Sigara İçme. En Önemlisi Stres Stresten Kesinlikle Uzak Dur. Soğan Sarımsak Biberli Yiyecekler Çok Şekerli Yiyecekler Uzak Dur Alkol Kulkanma Asla. Yiyebilexegşn Şeyler İse.öncelikle Muz Midenin Dostudur Brokoli Eti Izgara Yağsız Olarak Ye Ispanak Pırasa Yemekten Sonra Sade Soda İçebilirsin Hazmı Kolaylaştırır Bunlar Geldi Aklıma . Doktorumun Bana Önerdiği Şeylerdi Bunlar. Çok Geçmiş Olsun Allah Hepinize Şifa Versin .
Rıdvan . 2018-01-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Gün Endoskopi Oldum Doktorum Çok Yogun Gastiritin Var Dedi Mide Duvarim Kirmizi Yaralar Çok Varmış İlaç Tedavisi Başlatı Ama Pehriz Vermedi Ne Yenip Ne Yenmedigi Konusunda Bilgi Verebilirmisiniz
Dinçer . 2017-12-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Doktorum Endoskopi-raporunda Bx Alındı Yazmış. Ne Demek Bx Alındı? Bunun Türkçesi Nedir?
Salih Verensoy . 2016-05-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar, Gastrit İçin Ben Detaya Girmeyeceğim... Ancak,hepinizin Elinizin Altında Bilgisayar Vardır.araştırın... Propolis Yazın Okuyun.. Arıların Yaptığı Bir Madde Diyeyim.. Araştırın , Okuyun.. Başka Yorum Yapmayacağım...
Fehmi . 2016-04-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Bende 4gündür Sırt Ağrım Vardı Gittim Doktora Gasttirit Sırta Agrı Giriyormuş Doktor Dedi 4 Günde 2kilo Verdim Yediklerim Sırtıma Vuruyor Canım Çok Açıyor.
Derya . 2015-07-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Ben 14 Yaşındayım,4 Gündür Midemde Şişkinlik Var Sabah Uyanıyorum Sanki Tıka Basa Yemek Yemişim Ama Hiçbişey Yemiyorum,4 Gün Boyunca 3 Öğün Çok Ufak Bişeyler Atıştırdım,yemek Yiyemediğim İçin 4 Günde 2 Kilo Vermişim,su İçsem Şişkinlik Yapıyo,hep Bi Şişkinliğim Var Acaba Neden Bu? Eğer Biraz Daha Devam Ederse Doktora Gideceğim.bi Tavsiyeniz Olursa Lütfen Yazın
Damla . 2015-06-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Size Tek Önerim Şudur ; Midenizi Güçlendiren Yiyecekler Tüketin Tabi Canınızın Çektikleri Olsun Ben Mideden Rahatsızdım Çok Hızlı Büyük Lokmalar Yiyordum Midem Yanma Yapıyordu Fazla Karnınızı Şişirmeyin Az Yiyin Fakat 2 Saatte Bir Yemek Yiyin Önerdiklerim ; Nar,karnıbahar,üzüm Pekmezi Ve Tahin Karıştırın Hergün Tüketin Sonra Yeşillikler Tere Otu Vs Hergün Yiyin Yağ Yemeyide Azaltın Günde 1 Çay Kaşığından Fazla Yağ Tüketmeyin,çok Sağuk Ve Sıcak Şeyler İçmeyin Kafein Hiç Kullanmayın Yani Çay,kola,asit Hiç İçmeyin Sonra Stresten,panik Ataktan Gerilimden,duygulardan Uzak Durun Midenize Faydalı Yiyeceklerle 3 Aya Toparlanırsınız Ama Toparlandıktan Sonra Kendinizi Salı Vermeyin Yine Nefes Kesiliyor Psikayatriye Gittiğinizde Depresyon İçin Yani Panik Atak Ve Stres İçin Redepra İlacı İsteyip Kullanın Çok Faydalıdır Hergün Kullanmmazsam Stres Ve Panikten Artı Duygulardan Kurtulamıyorum.
Kenan . 2015-03-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Daha Dün Doktora Gittim Mide Bulantısından,baş Dönmesinde Doktor Gastrit Olduğumu Söyledi Ne Yapmam Lazım Yarım
Atacan . 2014-11-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Arkadaşlar, Şimdi Size Vereceğim Bir Tavsiye İle Bu Hastalıktan (Gastrit, Ülser, Mide Kanseri Ve Diğer Mide Hastalıkları) İnşallah Kurtuluyoruz. Ben Muğlada Yaşıyorum Ve 1 Senedir Mide Yanması Şikayetiyle Konulan Teşhisle Gastrit Olduğum Saptandı. Tüm Tavsiyeleri Yerine Getirerek İlaç Kullanımı Da Dahil Olmak Üzere Hastalıktan Kurtulamadım. Hastalığın Kesin Sebebinin Stres Olduğunun Kanısındayım. şimdi Gelelim Tavsiyeme Sığla Yağı Evet Muğlada Yetişen Ve Kullanımı Uzun Tarihe Dayanan Bir İlaç. Yapmanız Gereken Tek Şey Aktardan Temin Edebileceğiniz Bu İlacı 1 Litre Bal İle Karıştırıp Günde 2 Kez Sabah Akşam Bir Kaşık Kullanmak. Ben Tedaviye Başladım Umarım İyi Sonuç Alacağım Ve İnşallah Herkese Fayda Gösterir Ve Bu Hastalığı Çeken Arkadaşlarım Sağlığına Kavuşur.
Yunus Emre Demirtaş . 2014-10-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Bunun Doğal Tek Çaresi Tahin.evet Bayağı Bildiğiniz Tahin.fakat Tahin Taze Olacak Ve Çifte Kavrulmuş Susamdan Olmayacak.bunu Kalite Bir Bal İle Karıştırıyorsunuz Güzelce.sabahları Kalktığınızda İki Veya Üç Kaşık Yiyeceksiniz.hiç Bir Yan Etkisi Veya Zararı Yok.herkes Yiyebilir.akşam Yatarken Gündüz Her Zaman. İki Veya Üçgün Yiyince Hemen Farkına Varırsınız Zaten.bende Mide Şişliğiniden Gazdan Bir Şey Yiyemiyordum.inanın Suya Bile Korkarak Bakıtordum.bir Veya İki Yudum O Da Korkarak. Bunu Babam Söyledi Ve Hemen Yaptım İnanın Şimdi O Kadar Rahatım Ki Tuvalet Kabızlık Hiç Bi Sorunum Kalmadı. Ama Faydası Oldu Diye Hemen Vazgeçmeyin. On Veya Onbeş Gün Devam Edin Mümkünse. İnşallah Sizde Faydasını Görürsünüz.neden Tahin Dersemniz Susamın Yağı Müthiş Bir Antibiyotik Ve Yara İyileştiricidir.
Nevzat . 2014-10-01 / 4,5
CEVAP YAZ
1 Yili Gecgin Bu Hastaligi Cekiyorum İcmedigim İlac Gitmedigim Doktor Pisikolok Kalmadi Hicbir Care Cozum Bulamadim Cin Biberi Yut Dediler Sonradan Biydede Patlar İyilestirir Dediler Bir İki Gun İyiydim Ucuncu Gun Oyle Bir Agri Girdiki Mafoldum Birakdim Bunun Gibi Bircok Sey Denedim Hic Bi Faydasi Yok Ne Bal Ne Petek Bal Ne Sut Ne Pekmez Ne Karisimlar Hepsi Bahane Hepsi O Dakkalik Cozum Agriyi Hafifletici Unsur Devamli Bi Cozumu Yok 1 Saat Sonra Yine Ayni Sen Bu Lanet Hastalik Ne İs Hayati Ne Sosyal Hayat Nede Aile Yasantini Dogru Duzgun Birakmiyo Bu İlletin En Buyuk Dostu Sinir Sitres Onuda Olmuyan Kisi Yok Care Cozum Yok İlk Baslarda Dier İnsanlara Bakip Adam Ac Karnina Kola İciyo Alkol İciyo Sigara İciyo Nen Onuda Yapmadigim Halde Niye Ben Diye Cok Kafa Yormudtum Sonra Anladimki Herkesin Bunyesi Ayni Deil Tek Cozum Kudret Nari Ve Sitres Sinir Azaltmak Olmassa Doktoro Pisikolaga Basvurup Sakinlestirici Alin
Serkan . 2014-08-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaslar Size Bir Sunu Denemenizi Siddetle Tavsiye Ederim İlaci Falan Bosverin Bir Bal Alin Bal Yiyin Ama Hakiki Olsun Sahte Veya Seker Aman Diim. (Sonra Meyvaların Hepsinden Ye De, Rabbinin (Sana) Kolay Kıldığı Yollara Gir, Diye İlham Etti. Onların Karınlarından Renkleri Çeşitli Bir Bal Çıkar Ki, Onda İnsanlar İçin Şifâ Vardır. Şüphesiz Ki Bunda Düşünen Bir Millet İçin, Büyük Bir İbret Vardır) Nahl/68
Ahmet . 2014-07-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 3 Senedir Çekiyorum Bu Hastalığı Artık Son Zamanlarda Mide Bulantısı, Baş Dönmesi, İştahsızlık Ve Aşırı Tuvalete Çıkma Rhatsızlıkları Yapmaya Başladı. Su Görünce Bile Midem Bulanıyo, Acıkma Hissi Nasıl Bişey Onu Unuttum. Doktora Gittiğimde Endoskopi Yaptı Ve Helikobakteri Var Dedi Helipak Diye Bi İlaç Yazdı Ama İlacı İçiince Daha Kötü Oluyorum Koma Da Gibi Yatıyorum Ve Kusuyorum. Mide Yanmalarım Süt Sayesinde Geçti Mideniz Yanında 2-3 Yudum Hafif Serin Süt İçin Kesiyo. Bu Hastalık Tedavi Edilmezse İleri Ki Zamanda Kansere Bile Dönüşebiliyormuş.allah Acil Şifalar Versin Hepinize.
Beyza . 2014-07-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Cok Zor Bir Hastalık İnsanın Psikolojisini Bozacak Hercekten.benimde Karnımda Şişkinlik Var Ve Yemek Yedigim An Midem Yanıyor Gece Yarısı Uykumdan Oluyorum Su İle Yatıp Su İle Kalkıyorum Resmen Yardımcı Olurmusunuz?ne Yapmalıyım ?
Beyda . 2014-07-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende 13 Yaşındayım . 3 Yıldır Gastritim Var . Nasıl Oldu Peki Bu Bende ? Evet Doğruyu Soylemek Gerekırse Yaz Tatılınde Camiye Gidiyorduk Sabah Erkenden Ve Kahvaltı Yapmıyordum . Arkadaşlarımın Bünyesi Çok Kuvvetlıydı . Ve Her Sabah Gazoz Çitos Yiyorlardı . Çocuk Olduğum İçin Bende Onlara Ozenıyordum . Aradan 1 Ay Gecemeden Gece Gunduz Kendımı Hastanede Buluyordum . Ama Benım Kusma Gıbı Bı Prooblemım Yoktu . Yaşadığım Yer İzmir Olduğu İçin Çok Sıcak Ve Bunaltıcı Bir Havası Vardı . Ve Bırde Aıle Sıkıntılarım Vardı . Ben 1 Ay Tepecık Hastanesınde Yattıktan Sonra Nefes Testı Yaptılar Ve Anlaşıldı Hastalıgım . Okucuk Yaşta O Ağrıyı Çekmek Gerçekten De Zor . Sağlığınıza Dikkat Edin Arkadaşlar.
Feyza Seda . 2014-06-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Hele Bide Alkalen Reflu Gastrit Varsa Gecmiyo Ne Yaparsan Yap Gecmiyo Geceleri Bulanti Agri Gunduzleri Agri, İstah Kaybi Okuluma Devam Edemedim Bu Hastalik Yüzünden 9 Aydir Cekiyorum Cok Zor Cok Allah Tum Hastalarin Yardimcisi Olsun
Sinem . 2014-05-31 / 4,5
CEVAP YAZ
15 Yaşındayım Gece Saat On Birde 4 Tane Aşırı Derece Ekşi Mandalina Yedim İşte O Günden Beri Hep Gaz Sorunlarım Oluyor Çok Geğiriyorum Ailem Bana Korkmamamı Söyledi Kilo Kaybetmeye Başladım Fazla Ağrı Kansızlık Gibi Ağır Belişrtilerim Yok Ama Her Yemek Yediğimden Sonra Beni Bir Şişkinlik Tutuyor Zor Ayakta Duruyorum Midem Artık Benim Eski Midem Değil Çok Çabuk Doyuyor Ve Bu Yüzden Kilo Kaybediyorum Şimdi Gittiğim Hastanede Tahlil Yaptırdık Allahıma Dua Ediyorum Kötü Bi Sonuç Çıkmasın Diye Allah Şimdiden Hepimizin Yardımcısı Olsun
Ümmühan . 2014-04-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Gastrit Hastaliginda Kalpte Carpinti Ve Ani Uyuşmalar Oluyordu Lütfen Cevap Yazabilir Misiniz?
Erkan . 2014-04-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Bende Çocukluğumdan Beir Çekiyorum Ama Bende Şiddeti Karın Ağrısı Yada Baş Dönmesi Hiç Olmadı Sabahları Sürekli Kusma Oluyordu Aslında Bunun Başlıca Sebebi Dengesiz Beslen Me Cips Ya Da Çerez Çok Tüketince Oluyor Bunları Çok Tüketmemeye Özen Gösterin
Murat . 2014-04-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Kızım 14 Yaşında Reflü Ve Gastrit Teşhisi Kondu Çok Sancı Çekiyor Ve Çok Şişkinliği Oluyor İlaç Tedavisi Gördü Geçer Gibi Oldu Ama Sınav Zamanı Gelince Tekrar Ağrı Ve Şişkinlikleri Başladı Çiğ Patatesi Denesem İyi Gelir Mi Acaba
Serpil . 2014-04-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Ahmet Dogrumu Yazdigin Ben De Deneyim Mi Karbonati
Lokman . 2014-04-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Patates Rendeleyip Suyunu İçmeyi Bende Duymuştum.gastrit İ Geçiriyormuş.bendede Var Deniyeceğim...
Nagihan . 2014-04-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Bendede Bes Yildir Var Gastirit Asiri Sitresden Ama İs İsden Gecdi Tabi ıkikere Endoskopi Cekildim Turlu Turlu İlaclar İctim Banamisin Demiyo Karnim Asiri Sis Kilomda Var Yalniz Mide Agrisina Tarcin Ve Bal Karisimi İyi Geliyo Agriyi Kesiyo Hemen İnternette Arastirdim Buldum
Songul Beker . 2014-03-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Mide Bulantısı Baş Dönmesi Nefes Alamama Var Hastaneye Gittim Doktor Ultrasonla Mideme Baktı Safra Kesesinde Bişey Olabilir Dedi Yarın Alcaz Sonuçları Sürekli Olmaya Başladı Dengemi Kuramıyorum Sanki Yolda Yürürken Aniden Düşücek Gibioluyorum Sizce Gastrit Olabilirmi Yardımcı Olabilirmisiniz Sporu Bıraktım Okula Dahi Gidemiyorum :(
Betül . 2014-02-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Dediklerinizi Okudum Yaklaşık 2 Aydır Bende Sürekli Geğirme Var Ve Sol Tarafta Gögsümde Nefes Alırken Hafif Ağrı.ama Bende Ne Ekşime Ne Yanma Ne Ağrı Ne Kusma Hiç Bişey Yok İnsan Gastritten Geğirirmi Ve Birazda Çarpıntı Var Bana Yardımcı Olun Lütfen
Çağdaş . 2014-02-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 24 Yasindayim Bu Hastaliga 18 Yasimda Yakalandim O Günden Beri Hayatim Zindan Oldu Kimse Beni Anlamiyor Arkadaslarimi Biraktim Herşeyi Biraktim Piskolojim Bozuldu Artik Ortam İçine Giremez Oldum Nefes Alamiyorum Hayatin Kaydi Allah Hepinize Şifa Versin
Erdal . 2014-01-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba. Öncelikle Herkese Acil Şifalar Diliyorum. Bende De Endoskopi Sonucu Yoğun Şekilde Gastrit Olduğu Söylendi. İlaç Kullandım Geçti Fakat Bir Süre Sonra Aynı Şikayetler Tekrarladı. Bir Tanıdığımın Tavsiyesi Üzerine Bitkisel Kür Denedim Ve Şikayetlerim Ortadan Kalktı. Sabah Aç Karnına, Kahvaltıdan Yarım Saat Önce 1 Patatesi Çiğ Olarak Rendeleyip Suyunu Sıkıp İçin. Bu Kürü 21 Gün Uygulayın. Ben Çok Faydasını Gördüm. Umarım Sizlere De Şifa Olur. Geçmiş Olsun.
Canan . 2014-01-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Beş Yili Gecdi Kronik Gastirit Hastasiyim En İyi Doktorlara Gittim Cok Para Harcadim Verilen İlaclar Hep Ayni Bıktım İlac İcmekden Artik Miğdemi Kendi Organim Gibi Düşünemiyorum Neleri Denemedim Önce Dedigim Gibi Doktor Doktor Gezdim Hala Da Gidiyorum Ama Şunu Öğrendim Kesinlikle Her Yerde Yemek Yemeyin Kesinlikle Tursu Acilar Baharat Kizartma En Önemlisi Siyah Çay Sigara Kahve Soguk Gazli İcecekler Ciğ Sebzeler Marul Domates Salatalik Gibi Kesinlikle Mandalin Portkal Bisküvi Miğdeyi Rahtladir Diye Düsünmeyin 6 Beğriz Yptım Bal Suyu İle Bisküvi Yedim Ve Gastirtim Artti İyi Geln Tek Sey Bunlrdan Uzak Durup Sulu Yemekler Az Ve Sık Ve Spor Yapcaksiniz Şuan Yeni Bişy Deniyorum Orjinal Ev Yapımı Pekmezz Günde Ac Karna Ara Ara Bir Su Bardagi İciyorum Herşeyin Kiymetini Onu Kaybettiğinde Yata Kaybetmek Üzere Olduğnda Bilmek Ne Kötü Size En Büyük Uyarim Yılda Bir Muhakkak Baktirin Miğdenise İlerisi Daha Kötü Ve Her Söyleneni Yapmayin Kendi Doktorun Kendin Olcaksin Kronik Nedemek Vücüta Yerleşmis Hastalik Onunla Yaşamak Zorundayiz Onun Sevmedigi Şeyleri Yapmicaz Baska Caremiz Yok Kronik Gastiritin Tek Tetavisi Onunla Barişık Yaşayip Beğriz Yapmak Allah A Emanetsinz
Kürsat . 2014-01-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Yılmaz Kardeşim Bu Konuda Oldukça Tecrübeye Sahip Sizden Ricam Kahvaltı Ve Öğünlerdeki Menüler İnce Ayrıntıları İle Bizi Bilgilendirirseniz Memnun Oluruz Gastrit Ve Reflü Var Bendede Yaşam Kalitesini Minimuma İndirmeye Yetti Kullandığım İlaçlar 3 Hafta Rahattım Ama Bir Sabah O Sancıyı Tekrar Yaşayınca Umutsuzlanmaya Başladım Acilde İki Serum Bile Kesmedi 2 Gün Sürdü Halen Ne Yapacağımı Bilmiyorum Panik İçindeyim Tüm Hastalara Allah Şifa Versin
Mustafa Ö. . 2014-01-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Babam Bir Ay Once Surekli Kusmayla Doktora Gitti Gastrik Ve Mide Fitigi Tedavisi Konuldu Ve Su An Surekli Kusuyor Onun Adina Cok Uzuluyorum Yardimci Olursaniz Col Sevirim
Dilan Can . 2013-12-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaslar Bende 3 Yıl Once Bu Hastalıga Yakalandım Gastırıt Rsflu Ve Helıco Bakterı Cıktı Endeskopı Sonucunda 1 Sene Kadar Ilac Kullandım Gastırıt Ve Helıco Bakterı Gectı Ama Refluden Dolayı Amelıyat Oldum.hersey Yoluna Gırdı Bogaz Yanmalarım Agrılarım Mıde Yanmalarım Tamamen Gecmıstı.sonra Yıne Gastırıt Belasına Yakalandım Eskısı Gıbı Olmasada Ara Sıra Yıne Rahatsızlanıyorum Allahın Iznıyle O Da Gececek Demek Istıyorum Kı Ben Bu Konuda Bı Doktor Kadar Bılgılıyım Sıze Tavsıyem Su Anda Bulundugunuz Butun Alıskanlıklarınızı Degıstırın Her Seyı Yemeyın Kendınızın Doktoru Olun Sızı Rahatsız Eden Her Seyden Uzak Durun Stres Yapmayın Abur Cubur Yemeyın Bırde Laktoz Interolansı Testı Yaptırn Sutlu Urunler Bu Hastalıga Neden Oluyor Potasyumu Fazla Yıyecekler Tuketın Ve Unutmayın Hersey Allahtan Ona Dua Edın Hepınıze Sıfalar Dılerım
Yılmaz . 2013-12-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar 1 Yıl Önce Ağır Bir Mide Ağrısı İle Dr Gittim Korka Korka Bütün Tahlillerim Oldu Endeskopi Yapıldı Hayatta En Son İstediğim Şeydi Ve Dr Reflü Gastrir Dedi Yolladı Yumuşak Kapsuşl Ve Mide Koruyucu Verdi Ben 3 Ay İçitim Veb Hiç Bir Değişiklik Olmadı Ve Birgün Arkadaşımdan Duydum Bir Dene Bakalım Ben Öyle Duydum Dedi Civan Perçiimini Kaynat İç Dedi Sabaha Akşam Ve Ben 2 Ay Süresince Onu İçtim Sadece Geceleri Midem Boşken Ve Allaha Şükür Şikayetlerim Geçti Herşeyi Yemeğe Başladım Yine Tekrarlarsa Yine Aynısını Yapıcam Bir Sürü İlaçla Midemi Daha Çok Yıpratamıycam Artık
Gülay . 2013-12-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Lütfen Kudret Nası Macununu Deneyin. Sabah Akşam 1 Tatlı Kaşığı Aç Karnına Yiyiyorum Ağrıdan Eser Kalmadı. Denemekle Bişey Kaybetmezsiniz. Herkese Acil Şifalar
Ayşe . 2013-12-02 / 4,5
CEVAP YAZ
1.buçuk Yılldır Gastirtip Var 2 Ay Önce Tekrar Endoskopi Çekildim Doktor Şiddetli Gastirit Dedi.ilaçsız Günüm Geçmiyor.ilacı Bırakınca Midemde Ne Ağrı Nede Yanma Acayip Bir Rahatsız Oluşuyor Tarif Edemiyorum.galiba Asit Birikiyor.ama Buna Rağmen Midesi Sağlam Olan Bir İnsandan Daha Çok Yeme İsteğim Var.doktora Sordum Midenin Rahatsızlığı Psikolojik Dedi Başka Doktorda Aynı Şeyi Söyledi.yediklerime Dikkat Etsem Yine Aynı İalç İçiyorum Mideden Bıksamda Hayattan Bıkmamayı Öğrenmek Lazım Bununla Yaşayacağim Galiba.
Yeliz . 2013-09-25 / 4,5
CEVAP YAZ
2 Ay Önce Endoskopi Yaptırdım Gastrit Var Dediler Bir De Yara Var Dediler Ama Ülser Değilmiş.ama 2 Hafta Önce Belirtilerim Değişti Yani Yemek Yemeden Duramazdım Aç Kalamazdım Midem Ağrır Şişerdi.şimdi İse 1 Haftadan Beri Yemek Yiyemiyorum Toplasanız Bir Hafta Boyunca 2 Dilim Ekmek Yememişimdir Ekmeği Geçtim Yemek Yiyemiyorum Yediğimde Midem Bulanıyodu Ağrı Ve Şişkinlik İse Hala Devam Ediyo. Sizce Bu Normal Mi?
Dilek . 2013-07-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Lahana Ve Maden Suyu 1 Ay Boyunca İçin Ve Patetesi Çiğ Rendeleyip Yiyin Günde 2 Öğün Sade Ölmeyecek Kadar Yiyin Saat 6 Dan Sonra Yemek Yemeyin 1 Ayda Şişerek Genişleyen Ve Nefes Sırt Ağrısı Ve Yanmaya Neden Olan Gastrit Biter Mide Toplanır. Bendede Vardı Tıp Öğrencisiydim. Doktorlar Hep İlaç Yazıo.en Son Bölüm Hocama Gittim Bunu Önerdi Yaptım Geçti Ama 7 Kilo Verdim:) Karnıbaharlı Yemekler İşin Sırrı Zira En Keskin İlaçlar Mide İçin Karnı Bahardan Yapılır Deneyin Kurtulun.
Doğhan . 2013-07-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Yukarıdaki Belirtilerden Sonra Ben De Alerji Oluşuyor. Gastrit Alerji Diye Birşey Varmı.beni Bu Konuda Bilgilendirirseniz Sevinirim.belirtiler:kızarıklık,vucudumun Belirli Bölgelerinde Şişkinlik,eklem Ağrıları,kaşıntı,yüzümde Şişkinliklikler Ve Kızarıklıklar,halsizlik,ayaklarımda Şişkinlik Ve Ağrılar Söz Konusu.teşekkür Ederim.saygılar
Servet Yiğit . 2013-07-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Mire Ağrısı Ve Şişkinlikten Dolayı Dr.gittim Hortum İndirdiler Gastrit Dediler Baharatlı Acı Ekşi Yeme Dediler İlaç Nerdiler Bir Süre İyi Oldun Ancay Birkaç Ay Sonra Tekrar Başladı Şimdi Daha Kötüyüm Bence En Büyük Nedeni Sitres Diye Düşünüyorum
M.gürkan . 2013-07-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Bana Acı Yeme Dediler. Aksine Cin Biberi Yedim... Miğdem Taş Gibi Oldu.. Acıyı Tavsiye Ederim..
Tuncay . 2013-07-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Bugün Doktora Gittim. Çok Ani Oldu. Kendimi Yerden Yere Attım. Daha 13 Yaşındayım. Reflü Başlangıcı Da Olabilir Dediler. Sanki Beline Çok Sıkı Bir Korse Bağlamışlar Gibi Bir Ağrı Hissediyorsunuz. Nefes Alamıyorsunuz. İki Tane Serum Ve İlaç Aldıktan Sonra Düzeldim. İnşallah Bir Daha Olmaz...
Naz . 2013-07-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Karnımın Sol Ust Kuşesınde Sureklı Yanma Ve Mıdemekadar Şiddetli Yanma Hsivar Ne Yapmamlazım.
Muhsin . 2013-07-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 7 Yıldır Cekıyorum Bu Mıyde Agrılarını Artık Onlarla Yasamaya Alıstım Bıle Denebilir Fakat On 3-4 Aydır Neler Yasyorum Neler Az Daha Sesımden Olacaktım Mıydem De Bırıkın Asıt Benı Mahvettı Nefes Borusu Ses Settelımı Hep Yaktı Ilac Kullanıyorum Ama Cok Bır Fayda Goremıyorum Sadece Bıraz Sesım Eskı Halıne Gldı O Kadar Yoksa Kı Mıydem De Bır Degısıklık Yok Malesef... Herkese Geçmiş Lsun Gecmesı Fazla Beklemenızı Tavsıye Etmem Ama Kötüye De Gitmesin Dikkat Edin Yediklerinize Ve Stresten Uzak Durun En Büyük Düşman Stres...
Ece Ceylan . 2013-07-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Senelerdir Süren Mide Bulantısı Ve Karın Bölgesinde Kasılma Hayatımı Bitirdi Bu Genc Yaşta Hayat Çekilmez Oldu İnsan Bu Olaydan Dolayi Canına Bile Kıymak İstiyo Hic Bi Çözüm Bulamadım Allah Yardımcımız Olsun :(
Hll . 2013-06-27 / 4,5
CEVAP YAZ
İş Hayatını, Sosyal Hayatını Mahvediyor İnsanın Sürekli Karında Şişkinlik, Gerginlik, Uykudan Uyandıran Dayanılmaz Ağılar. Ya Şafi Şifa Senden...
Emir . 2013-06-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Genelde Yaz Başında Başlayıp Yaz Sonunda Biten Mevsimsel Birmide Sorunum Var,belirtiler Gastrit Amadoktır Reflü Olabilir Dedi.1 Haftadır Sabahları Aç Karnına 1 Ad Pulcet Tablet Alıyorum Ve Gün Boyu Yediğim Şeylerden Rahatsızlık Duymuyorum Çok Şükür.gaviscon Ve Meteospasmylde Vardı Onlara İhtiyaç Duymuyorum Artık Bıraktım.ama Yediğim Şeylerede Dikkat Ediyorum.çiğ Sebze Acı Ekşi Kızartma Türü Ve Yağlı Yiyecekler Yemiyorum.kesin Ve Kesinlikle Asitli İçeçekler ,tuz Ve Şeker Kesinlikle Kullanmayan Birisiyim.ama Yinede Rahatsızlık Çıktı Sebebide Acı Ve Ekşiden Muhtemeler.. ufak Birde Tavsiye Vereyim İlaç Vs Değil. Gün İçinde Arasıra Ağzınıza Beyaz Leblebi Atın Gerçekten Çok İyi Geliyor,midedeki Asidi Sünger Gibi Çekiyor Sanki,çok Rahatlatıyor,ben Genelde Sabah Evden Çıkmadan Bir Avuç Yiyorum,ve Çalıştıgım İçin Gün İçindede Yiyorum.ii Geliyor..herkese Allahtan Acil Şifalar Dilerim,çok Geçmiş Olsun.
Rüya . 2013-06-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende De Gastrit Var Endoskobi Yapıldı İlaçlar Kullandım Ama Hala Ağrıyı Çekiyorum Sırtıma Vuruyo Ve İki Büklüm Kalıyorum. Allah Herkese Şifa Versn Daha Beterinden Korusun...
Melis . 2013-06-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende De 2gündür Bı Agrı Var Mıdemde Cayır Cayır Yanıyo Sanki Kendmı Hıc Iyı Hssetmıyorm Bu Agrı Ilk Basladgnda Gecıcek Gıbıydı Ama Sınav Sonclarnı Ogrenınce Daha Cok Agrımaya Basladı Pskoljk Etkısı Cok Yuksek Gercekden
Reis . 2013-06-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Bence De Halkımız Böyle Rahatsızlıklara Karşı Daha Dikkatli Tedbirler Almalı Mesela 8 Sene Bu Hastalığı Çeken Var
Melike . 2013-06-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Ki Midemdeki Şişkinlikler Var Sabahları Kusuyorum Ne Yayapmam Gerek
Mustafa . 2013-06-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Kötü Bir Rahatsızlık Ben 8 Senedir Baş Edemedim Psikolojim Bozuldu Resmen Sinir Hastası Oldum Hiç Kilo Alamıyorum Hergün Daha Kötüye Gidiyor İçmedigim Şurup İlaç Kalmadı Çok Kötüyüm
Gül . 2013-06-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Ben De Bu Ağrıları Çekiyorum.dayanılmaz.benimde Psikolojim Bozuldu.yaşama Sevincim Gitti Ama Hemen Pes Etmek Yok.elbet Bi Çaresi Vardır
Furkan . 2013-06-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Of Of Kurtuluş Yokmu Yani Şimdi Napıcam Ya
Şule . 2013-05-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Slm Artık Nefesim Daralıyor Karnım Agrıyor Belıme Vurdu Ta Sabaha Kadar İnsaat Calısması Var Gibı Sesler Cıkıyor Artık Dayanamıyorum Sabah Kalktgmda Rengm Bembeyaz Oluyor Bulantı Biyandan Bıktım Sabır Allah Amın.
Şule . 2013-05-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Ya Bu Gastritin Caresi Yok İlac Falan Bahane Bir Ara İyilesiyon Daha Sonra Yine Ayni Ben 3 Senedir Cekiyom.ama Alistim.kullanmadigim İlac Kalmadi Fayda Yok
Akif . 2013-05-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 23 Yaşındaym 2 Senedir Midem Agrıyor Doktora Gittim Gastrd Dedi İlac Verdi Bi Ara Gecti Gene Basladı Strese Bagli Demişti Simdi İse Başıma Vurdu Boynumla Napmam Gerek Bi Yol Gösterin.
Şule Bolat . 2013-05-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Bu Hastalığı 2 Gündür Çekiyorum Ve Dayanılmaz Birşey Dün Doktora Başvurdum 3 Tane İlaç Başladı İlacı Kulanınca 1 Saat Geçior Sonra Bir Daha Başlıyor Hiç Birşey Yemek İstemiyorsunuz Fakat Açlıkta Ağrıyı Tetikliyebiliyor
Alperen . 2013-05-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Mide Ağrısı Bende Sırta Vuruyor. Genellikle Sol Taraf... Bende De Gastrit Rahatsızlığı Mı Var Acaba?
Öğr . 2013-05-22 / 4,5
CEVAP YAZ
2 Senedir Bende Bu Rahatsızlıkla Uğraşıyorum Şişkinlik,midede Yogun Gaz,mideye Bastırıldığında Yogun Acı,nefes Kesilmesi,çarpıntı...pulcet Kullanıyorum İlk Sıralar İyi Geldi Ama Artık Faydasını Göremiyorum...dikkat Etmeme Rağmen Fayda Yok Ne Olur Bana Bitkisel Bi Yöntem Bilen Varsa Söyleyebilirmi?tşkler
Harika . 2013-05-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Slm Herkes Aynı Şeyleri Yazmış Bu Hastalığa Yakalananlar İnşallah Kurtulurlar Aci Şifalar Dilerim
Mustafa . 2013-05-20 / 4,5
CEVAP YAZ
İki Kişi Damla Sakızının İyi Geldiğini Söylemiş Yarın Deneyeceğim Şimdiden Bilgi Veren Arkadaşlara Teşekkür Ederim Tüm Arkadaşlara Ge çmiş Olsun Allah Şifa Versin
Hüseyin . 2013-05-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhabalar herkes Aynı Şeyleri Yazmış Bu Hastalıgın Çaresini Bulani, Şifa Gören Hiç Kimse Yokmu Lütfen Onları Paylaşın Herkese Acil Şifalar Allah Yardımcımız Olsun.:(
Mehmet Ongun . 2013-05-10 / 4,5
CEVAP YAZ
2 Yıldır Gastritle Uğraşan Birisi Olarak İlk Başlarda Ne Olduğunu Anlamıyosunuz Şişkinlik Midede Yanma Nefes Alamama Kapalı Alanda Sıkılmak Kalpte Çarpıntı 2 Yıl Sonunda Endoskopi Ve Sonuç Gastrit Çok Basit Gibi Gözüküyo Ama Çeken Bilir Mayalı Hamurlardan Gazlı İçeceklerden Zor Olacak Ama Sabah Poaçalarından Çok Acı Ve Çok Salçalı Yemeklerden Bir Müddet Uzak Durun Midenizle Alakalı Çok Şeyin Eski Sıkıntısız Güzel Günlerinize Döneceğine Eminim Saygılar
Ender Doğan . 2013-05-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 67 Yaşında Gastrit Hastasıyım Bazen Cinsel İsteklerim Oluyo Ama Yapamıyorum Karın Agrısından Lütfen Yardımcı Olun
Ensar Kabancık . 2013-05-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Bn 18 Yasımdaym Gastrit Hastasıyım Ve İstahım Aksine Çok Acık Sabahları Karnım Aç Yada Tok Olsada Mide Ve Bağırsaklarımda Gaz Sancısı Oluyor Buna Ne Yapablirm Yardımcı Olurmusnuz..
Sedat . 2013-04-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Gastrit Hastasıyım Yaklaşık 2 Senedir Midem Bulanıyordu Ama Erteliyordum 1 Ay Önce Doktora Gittim Doktor Endoskopi Yaptı Ve Caviscon İle Protinum İlacı Verdi Ve Kesinlikle Baharatlı Asitli Çiğ Yiyecekler Yemememi Söyledi Bende De Kilo Kaybı Var Ve Gerçekten Çok Kötü Bir Şey Bütün Hayatınızı Etkiliyor Özellikle Lahmacundan Uzak Durun Fena Şekilde Tetikliyor İlaçlarımı Kullanınca Yiyeceklere Dikkat Edince Eskisi Gibi Olmuyor Çok Zor Bi Hastalık Allah Herkese Sifa Versin Çekmeyen Bilmez
Merve . 2013-04-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Oglum 4.5 Yaşında Bu Yaşta Lansor Kullanıyo Hayatımız Alt Üst Oldu Allahım Herkesin Yardımcısı Olsun Onunla Birlikte Bizde Hastayız Doktor İlaç Kullanırken Bitkisel Tedavi Önermiyo Ne Yapacağımızı Şaşırdık Bize Yardımcı Olun Lütfen
Samet . 2013-04-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Yemekten Sonra Midemde Muthis Bir Sanciyla Beraber Yanma Ve Sislil Var Sikinti Veriyo Bana Cok Rahatsiz Oluyorum Daha Hastaneye Gitmedim Ama Gastrit Diye Dusunuyorum
Aysenur . 2013-04-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Daha 3 Gün Önce Gastrit Oldugumu Ögrendim.aylarca Acısını Çektim İştahım Yok Çok Yemek Yiyen Ben 7 Kilo Birden Verdim Rengim Attı Sürekli Çıkmayan Gazım Şişkinligim Var Ve Çok Acı Veriyo.ama Ben Düzenli Uyku Düzenli Yemek Ve İlaç Kullanmak Agrıları Çözer Diye Düşünüyorum.gece Nefes Darlıgını Anlamamıştım Çünkü İçim Daralıyo Ve Tüm Gece Cam Açık Yatıyodum Kapalı Oda Da Duramıyorum Direk Midem Alt Üst Oluyodu.gerçekten Gece Agrıdan Uyandıgımı Biliyorum.allah Bu Hastalıgı Çekenlere Sabır Versin
Suzan . 2013-04-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Hilal Hanım Gastreontolog Uzmanına Görünmenizi Ve Çölyak Tetkiki Yaptırmanızı Öneririm
Yasar Özden . 2013-04-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende 1 Yıldır Çekiyorum.bende Hem Reflü Hem Gastrit Var..ama Tuhaf Olan İstahım Kapanacağı Yerde Çok Açıldı.hiçbir Yemeğe Hayır Diyemiyorum. Midem Özellikle Yemeklerden Sonra Çok Şişiyor.bazı Gıdaları Belirledim Özellikle Bunları Yediğimde Şişkinliğin Yanısıra Ağrıda Oluyor. ( Kızarmış Biber , Çok Salçalı Yemekler , Domatesi Kabuğu İle Yediğimde ) Ve Bu Hastalığı Çeken Kişilerde Ki Ben Yaşıyorum , Özellikle Gece Yatarken Nefesim Kesiliyor...herkese Geçmiş Olsun...
Neziha . 2013-04-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Gastrit Hastasıyım Ama Ne Zamanki Damla Sakızlı Zeytinyağı Karışımını 5 Gün Boyunca Sabah Akşam Aç Karnıma İçtim Hiç Bir Rahatsızlığım Kalmadı Mutlaka Deneyin Derim
Hülya . 2013-04-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Oğlumda Da Gastrit Var Endoskopi Yapıldı Allah Rızası İçin Gastritten İyileşen Hastalar Varsa Ne İle Tedavi Olduklarını Belirtsinler Uzman Dr İsmi Bilen Varsa Paylaşsın Oğlum 4.5 Yaşında
Samet . 2013-04-04 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kimseye Vermesin Beş Senedir Çekiyorum Geçmedi Karnım Şişiyor Hamile Gibi Toplumdan Uzaklaştırdı Psikolojim Sıfıra Düşüyor Şifa Bulursaniz Paylaşın Kimse Beni Anlamiyo Sinirsel Saniyorum Piskolaka Gitmemi Öneriyor Alakası Yok Karnım Şişti Diye Bozuluyor Moralim Kimse Anlamıyor Umarım Şimdi, Anlarsınız Beni Benim Gibi Rahatsız Olan Arkadaşlara Geçmiş Olsun İnşallah İyi Oluruz
Nihal . 2013-03-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Hastalığın Nasıl Olduğunu Bilmiyorum Ama Yaşanlara Geçmiş Olsun
Neyoo . 2013-03-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar Ben Bu Hastaşığı 3 Sene Çektim Endoskobiye Girdim Tedavi Oldum Ama 3 Ay Sonralarında Tekrarladı Şükür Şimdi İyiyyim Aktarcının Biri Damlasakızı Tavsiye Etti ,kullanılışı Güveniir Aktarcıdan Damlasakızı Alıyorsunuz Buzluğa Bırakıp Sonra Ezip Toz Haline Getirin 1 Lt Bal İle Karıştırın Köpüreceği İzin Büyük Kavanozkullanun Aç Karnına Üç Öğün Yediğinizde 3 Aya Bireyiniz Kalmıyor Geçmiş Olsun ,,,
Tolga . 2013-03-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Stressiz Yaşa İçki Sigara İçme Yağlı Yeme Beslenmene Dikkat Et Geç Saatte Yemeği Azalt Maddi Durumunda İyiyse Hiç Bişen Kalmaz
Engin Doğan . 2013-03-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Çekmeyen Bilmez Derler Ya Tamda Gastrit Hastalarını Tarif Eden Bir Söz Olsa Gerek.miden Okadar Kötüdür Ki Yemek Yeme İsteğin Yok Olur.miden O Kadar Şiştir Ki Zaten Günler Dir Yemek Yemiş Gibisindir.herkez Bir Şeyler Yiyip İçerken Sen Mide Bulantıları,şişkinlik V.s İle Uğraşmak Zorundasın.çoğu Zaman Nefesinin Kesilmesine Varan Bir Gazla Yaşamaya Çalışıyorsun.allah Şifalar Versin
Engin . 2013-03-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Gastrit Zamanla Kronik Hale Gelip Kalbe Baskı Yapar Hale Geldimi Hayat Kalitesine Büyük Zarar Veriyor
Bilal . 2013-03-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Hayat Şartları O Kadar Zor Ki Gastritte O Kadar Zor
Selvi . 2013-03-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Şuan Kendımı Tüpraş Gibi Gazlı Hıssedıyorum Patlamak Üzereyım Gercekten Cook Sıkıntılı Allah Butun Hastalara Şifa Versın
İtalıano . 2013-03-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Gastrit Hastalığı Olan Biri Soda Maden Suyu V.s. İçebilir Mi ?
Legend . 2013-02-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Gastriti Sadece İsmine Bakarak Küçümseyen İmsanlar Var,onlara Ne Kadar Sıkıntılı,ızdırap Verici Bir Rahatsızlık Olduğunu Anlatmak İmkansız.çeken Bilir Deyimi Çok Doğru Sadece.allah Şifalar Versin Gastritli Hastalara.
Sezer Sezer . 2013-02-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Gastrit Gerçekten Çok Sıkıntılı Bir Hastalıktır. Allah Bütün Gastrit Hastalarına Acil Şifalar Versin
Gül Semerci . 2013-01-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Pangastrit
Pangastrit
Pangastrit, Midenin iç yüzeyinde bulunan mukoza tabakasının iltihaplanmasıdır. Yetişkinlerde ileri yaşlara doğru tüm toplumda görülebilen bir rahatsızlanmadır. Bu her ne şekilde olursa olsun, pangastrit adını alır. Bu rahatsızlıkta akut ya da kronik ...
Gastrit Nasıl Teşhis Edilir
Gastrit Nasıl Teşhis Edilir
Gastrit nasıl teşhis edilir, gastrit, midenin iç yüzeyinde meydana gelen iltihaplanmadan ibaret bir hastalıktır. Genellikle erişkinlerde hatta ileri yaş grup insanlarda daha sık görülen gastrit genellikle kronikleşir. Gastrit ülserle karşılaştırıl...
Eritematöz Gastrit
Eritematöz Gastrit
Eritematöz gastrit, midenin iç zarında meydana gelen bir iltihap hastalığıdır. Türkçe de eritematöz kelimesinin anlamı kızarıklıktır. Eritematöz gastrit hastalığında da mide iç zarı tahrip geçirerek kızarır. Bu tahribatın çeşitli nedenleri bulunma...
Gastrit İlaçları
Gastrit İlaçları
Gastrit ilaçları nelerdir ve tedavisi nasıl olur bunara cevap vermeden önce gastrit nedir ve gastrit’e neden olan etkenler nelerdir onlardan bahsedelim. Gastrit midenin iç kısmında yer alan mide duvarının iltihaplanması ile meydana gelen bir hasta...
Kronik Gastrit
Kronik Gastrit
Kronik gastrit, zararlı etkenlerin mide mukozasına vermiş olduğu hasar sonucu mide mukozasının görevini yerine getirememesi olayıdır. Kronik gastrit aniden oluşan bir durum değildir. Aniden oluşan gastrite akut gastrit denir. Zamana yayılarak mide...
Antral Gastrit
Antral Gastrit
Antral gastrit, gastrit hastalığının midede antrum bölümünde oluşan türüdür. Gastrit hastalığının antrum bölgesine has türü olması dışında belirtilerinden, yan etkilerine ve tedavi yöntemlerine kadar her şeyi genel olarak gastrit hastalığı ile büyük ...
Gastrit Diyeti
Gastrit Diyeti
Gastrit diyeti, mide mukozasında bölgesel ya da yaygın bir şekilde kızarıklık olarak bilinen gastrit sorunu olan kişilerin, uygulaması gereken beslenme düzenidir. Bu rahatsızlığın oluşumunda ve seyrinde sigara, stres, alkol gibi etkenler etkili olduğ...
Gastrit Mide Bulantısı Yaparmı
Gastrit Mide Bulantısı Yaparmı
Gastrit mide bulantısı yapar mı, gastrit mide iç yüzeyinin tahriş olması ve iltihaplanması durumunda ortaya çıkar. bu sorun kısa süreli etkili olduğunda akut, uzun dönem devam ederse kronik gastrit olarak tanımlanır. Gastrit genellikle uzun süreli il...
Atrofik Gastrit
Atrofik Gastrit
Atrofik gastrit, midenin iç yüzeyini döşeyen mukoza tabakasının buradaki epitel hücrelerin ve salgı bezlerinin kaybıyla sonuçlanan kronik iltihabıdır. Atrofi zaten hücre içeriği ve boyutlarının azalması anlamını taşır. Bu rahatsızlığı olan midede mid...
Akut Gastrit
Akut Gastrit
Akut gastrit, çeşitli nedenlerle ortaya çıkan bir mide rahatsızlığıdır. Kanamalı gastrit olarak da bilinen akut gastrit mide rahatsızlıkları içerisinde en sık rastlanan rahatsızlıklardan birisi olmaktadır. Akut gastrit nedeniyle sindirim kanalının üs...
Alkalen Reflü Gastrit
Alkalen Reflü Gastrit
Alkalen reflü gastrit, karaciğer hücrelerinde kolesterol yardımıyla oluşturulan safra, kanallardan onikiparmak bağırsağına ulaşınca safra tuzlarına dönüşür. Bu sayede besinlerde bulunan yağların sindiriminde etkili olur. Alkalen yapıda olan safra tuz...
Gastrit İçin Şifalı Bitkiler
Gastrit İçin Şifalı Bitkiler
Gastrit, midenin iç yüzünde bulunan mide zarının iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genel olarak yetişkinlerde görülen bu hastalık hemen hemen her iki yetişkin insanın birinde görülmektedir. Günümüzde birçok insanda bulunan bu ...
Çocuklarda Gastrit
Çocuklarda Gastrit
Çocuklarda Gastrit, midenin iç yüzünde bulunan mukoza tabakasının iltihaplanmasıyla ortaya çıkar. Toplumumuzda sık görülen bir hastalıktır. Genellikle kronik gastrit görülür. Gastrit, genellikle bakteriyel enfeksiyon sonucu oluşur. Ç...
Gastrit Sıkça Sorulan Sorular
Gastrit Sıkça Sorulan Sorular
Gastrit sıkça sorulan sorular, bu makalede toplayarak sizlere gastrit hakkında bilinmeyen ve bilinmesi gereken konuları bir araya toparlamaya çalıştık. Bu makaleyi okuduğunuzda gastrit hakkındaki merak ettiğiniz her şeyi öğrenmiş olacak...
Gastrit Tedavi Yöntemleri
Gastrit Tedavi Yöntemleri
Gastrit Tedavi Yöntemleri, Gastrit, midenin içinde bulunan astarın iltihaplanması sonucunda görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık, kısa dönem olursa akut gastrit, uzun dönem olursa kronik gastrit olarak adlandırılır. En bariz Gastr...
Gastrit Başlangıcı
Gastrit Başlangıcı
Gastrit başlangıcı, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Buna etki eden bu nedenleri belirtmeden önce gastritin ne olduğunu açıklayalım. Gastrit, midenin iç yüzünde yer alan ve mukoza denilen tabakanın iltihaplanması hastalığı...
Gastrite Ne İyi Gelir
Gastrite Ne İyi Gelir
Gastrite ne iyi gelir konusunda yapılacak işlem beslenme düzeni içerisinde rahatsızlığa faydası olanlara daha fazla yer verilmesi şeklinde olur.Gastrite ne iyi gelir ? Uzun süre aç kalmak mideni...
Gastrit Belirtileri
Gastrit Belirtileri
Gastrit belirtileri ani gelişen yani akut ve devamlı olarak tekrarlayan kronik olarak ilerleme şekline göre ikiye ayrılmaktadır. Akut Gastrit BelirtileriMidenin üst bölümünde oluşan ağrılar,Aşırı şe...
Gastrit Korunma Yolları
Gastrit Korunma Yolları
Gastrit korunma yolları arasında uzmanların en çok değindiği nokta az fakat sık sık yemek yemektir. Aşırı yemek mide asidinin salgılanma miktarını artırır, bu da midede yanma şikayeti yaratır. Özellikle geceleri yemek yememeye özen gösteril...
Gastrit Nedir
Gastrit Nedir
Gastrit nedir, diğer bilinen adıyla mide iltihabı alerji ya da enfeksiyon yoluyla meydana gelen midede ağrı, ekşime, kusma, iştahsızlık gibi etkileri olan bir hastalık türüdür. Bu hastalığın oluşmasında alkol, sigara, asitli içecekler gi...
Gastrit Bitkisel Tedavi
Gastrit Bitkisel Tedavi
Gastrit Bitkisel Tedavi, sayesinde artık sizlerde mide ağrılarını çekmeyecek ve sağlıklı bir yaşamınızın olmasını sağlamış olacaksınız. Sonuçta Gastrit, midede bulunan zarın iltihaplanması sonucunda insanlarda şiddetli ağrılarının var olmasına...

 

Pangastrit
Gastrit Nasıl Teşhis Edilir
Eritematöz Gastrit
Gastrit İlaçları
Kronik Gastrit
Antral Gastrit
Gastrit Diyeti
Gastrit Mide Bulantısı Yaparmı
Atrofik Gastrit
Akut Gastrit
Alkalen Reflü Gastrit
Gastrit İçin Şifalı Bitkiler
Çocuklarda Gastrit
Gastrit Sıkça Sorulan Sorular
Gastrit Tedavi Yöntemleri
Gastrit Başlangıcı
Gastrit
Gastrite Ne İyi Gelir
Gastrit Belirtileri
Gastrit Korunma Yolları
Gastrit Nedir
Gastrit Bitkisel Tedavi
Popüler İçerik
Çocuklarda Gastrit
Çocuklarda Gastrit
Çocuklarda Gastrit, midenin iç yüzünde bulunan mukoza tabakasının iltihaplanmasıyla ortaya çıkar. Toplumumuzda sık görülen bir hastalıktır. Genellikle...
Gastrit Sıkça Sorulan Sorular
Gastrit Sıkça Sorulan Sorular
Gastrit sıkça sorulan sorular, bu makalede toplayarak sizlere gastrit hakkında bilinmeyen ve bilinmesi gereken konuları bir araya toparlamaya çalışt...
Gastrit Tedavi Yöntemleri
Gastrit Tedavi Yöntemleri
Gastrit Tedavi Yöntemleri, Gastrit, midenin içinde bulunan astarın iltihaplanması sonucunda görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık, kısa dönem ...
Gastrit Başlangıcı
Gastrit Başlangıcı
Gastrit başlangıcı, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Buna etki eden bu nedenleri belirtmeden önce gastritin ne olduğunu açıklayalım. G...
Gastrite Ne İyi Gelir
Gastrite Ne İyi Gelir
Gastrite ne iyi gelir konusunda yapılacak işlem beslenme düzeni içerisinde rahatsızlığa faydası olanlara daha fazla yer verilmesi şeklinde olur.Ga...
Gastrit Belirtileri
Gastrit Belirtileri
Gastrit belirtileri ani gelişen yani akut ve devamlı olarak tekrarlayan kronik olarak ilerleme şekline göre ikiye ayrılmaktadır. Akut Gastrit Belirtil...
Gastrit Korunma Yolları
Gastrit Korunma Yolları
Gastrit korunma yolları arasında uzmanların en çok değindiği nokta az fakat sık sık yemek yemektir. Aşırı yemek mide asidinin salgılanma miktarını art...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Pangastrit
Gastrit Nasıl Teşhis Edilir
Eritematöz Gastrit
Gastrit İlaçları
Kronik Gastrit
Yardımcı Olurmusunuzz
Gastritt
Gastrıt Mı Bagırsak Hastalıgımı.
Antral Gastrit Çıktı Ne Yapmalıyım
Bu Gastrit Olabilir Mi
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Gastrit Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Yardımcı Olurmusunuzz
Gastritt
Gastrıt Mı Bagırsak Hastalıgımı.
Antral Gastrit Çıktı Ne Yapmalıyım
Bu Gastrit Olabilir Mi
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Gastrit Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2018