Gastrit Belirtileri

Antral Gastrit

Gastrite Ne İyi Gelir

Kronik Gastrit

Gastrit Tedavi Yöntemleri

Gastrit İçin Şifalı BitkilerGastrit Belirtileri
Gastritli bir kişinin tek sıkıntısı hazımsızlık şikâyetleri ve mide ağrısı olabilir. Aşırı alkol alımı, fazla aspirin benzeri ilaçların kullanımı sonrasında ülseri olmayan bir kişi hafif ya da ciddi mide ağrısı duyabilir. Kimi zaman da bu ani gastrit kanama nedeni bile olabilmektedir. Stresle tetiklenen ani gastrit kanamaları hayatı bile tehdit edebilirler.

Mide ülseri ise müzmin bir problemdir. Hasta genellikle 50 - 65 yaş arasındadır ve ağrıdan şikayet etmektedir. Mide ülserinde ağrı daha ziyade yemekle ortaya çıkar ve kaburgaların birleştiği noktanın altında, göbeğin 4 - 5 santim üzerindedir. Eski bir ülserin bazen de ilk bulgusu kanama olabilir. Oniki parmak bağırsağı ülserinde de en temel belirti müzmin ağrıdır.

Gastrit Belirtileri

Hasta genellikle 40’lı yaşlardadır ve ağrıyı gene mide ülserindekine benzer yerde algılar. Genellikle bahar dönemlerinde ağrılar artar ve gün içinde de ağrıların adete bir ritmi vardır. Ağrı genellikle açken artmaktadır ve yemek yemek hastayı rahatlatmaktadır. Ağrının sürekli sırta vurmakta oluşu ve geceleri hastayı uyandırmaya başlaması onikiparmak bağırsağı ülserinin iyice derinleşmiş olduğuna işaret eder.

Belirtilmesi gereken önemli bir husus hastaların şikayetlerine bakarak mide mi yoksa onikiparmak bağırsağı ülseri mi olduğunun net olarak anlaşılamayacağıdır. Kesin tanı için endoskopi şarttır.

Ülser uzun dönemde kanama, delinme ve tıkanık gibi problemlere neden olabilir. Tedavisinde geç kalmamak gerekir.Gastrit Belirtileri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

3 Yorum Yapılmış "Gastrit Belirtileri"

Caner

Herkese merhabalar
Midemin cevresınde ve midenin aşağı tarafına ilk defa 9 ay önce asırı bir ağrı girdi ve bu ağrıyla beraber kusmalarım oldu.Ikı kere ac karnına alkol aldım aynı sekilde bır ağrı yasadım. Son ağrı olduğu gün de yağlı yemek yemiştim gece hastaneye gittim ve endoskopi yapacaklar yurtdışında yasıyorum burada endoskopı suresının bana gelmesi iki uç ayı bulur dedıler bende çok endıselıyım Beklemek ıle ayrı bır strese gırıyorum.Acaba benle aynı sorunları yasamış ve sebebını bilen varmı? Yasım 26 hastalık belirtileri ne olabilir Teşekkürler

19.05.2014

nilay

benim sürekli midem bulanıyor.bi şey yeyince kötü oluyorum.dolmuşa falan binince kusasım geliyor.midemi üşüttüm zannetmiştim ama ne yapsam geçmedi sizce nedir yardım edin lütfen :(

20.05.2013

Admin

Gastrit Belirtileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Gastrit Belirtileri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Gastrit, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014